To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Spotkanie z popularnym historykiem i publicystą, znawcą dziejów "Wyklętych", autorem "Mitów przeciwko Polsce"    -   01/3/2013
Leszek Żebrowski w Tarnowie
W najbliższą środę, 6 marca gościć będziemy w Tarnowie znanego historyka i publicystę Leszka Żebrowskiego. Pretekstem do jego zaproszenia jest pobyt pana Leszka w okolicy (w dniach 5-7 marca prowadzi wieczorne wykłady w Klasztorze Redemptorystów w Tuchowie) i wydanie książki "Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, Komunizm. 1939 - 2012". Książkę tę będzie można oczywiście nabyć podczas autorskiego spotkania, które organizuje Obwatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości.

Ogloszenie

Leszek Żebrowski (ur. 1955) jest nie tylko historykiem, publikującym w wielu czasopismach, serwisach i wydawnictwach, ale też ... ekonomistą. W latach 80. działał w opozycji antykomunistycznej. Jest autorem wielu haseł z Encyklopedii Białych Plam, głównie na temat NSZ, NOW, NZW, GL, AL, UB oraz biogramów osób związanych z tymi organizacjami.
Od lat 80. prowadzi badania dziejów polskiego podziemia niepodległościowego w czasie II wojny światowej i po 1945. Specjalizuje się w dziejach polskich narodowych organizacji konspiracyjnych w okresie II wojny światowej (Narodowych Sił Zbrojnych, Narodowej Organizacji Wojskowej) i narodowego odłamu żołnierzy wyklętych (w tym Narodowego Zjednoczenia Wojskowego), w dziejach komunistycznej konspiracji i partyzantki z lat 1942-1945 oraz stalinowskiej bezpieki. Jest pionierem badań nad Narodowymi Siłami Zbrojnymi w Polsce. Pod koniec lat 90- tych wraz z Grzegorzem Wąsowskim opracował album "Żołnierze wyklęci. Antykomunistyczne podziemie zbrojne po 1944 roku", będący drukowaną, rozbudowaną wersją słynnej wystawy Ligi Republikańskiej i Oficyny Wydawniczej Volumen, od której początek wzięło określenie "Żołnierze Wyklęci".

Spotkanie z Leszkiem Żebrowskim odbędzie się w Auli Starostwa Powiatowego w Tarnowie w środę 6 marca o godz. 16:30. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, June 14, 2024 19:17:10
IP     : 3.230.173.188
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : radgoszcz.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html