To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Sławomir Kmiecik gościem kolejnego spotkania autorskiego    -   02/4/2013
Przemysł Pogardy. Figura retoryczna czy fakt ?
Obywatelskie Porozumienie na rzecz Tradycji i Niepodległości zaprasza w niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17:00 na kolejne autorskie spotkanie. Jego gościem będzie tym razem Sławomir Kmiecik, autor niezwykłej książki, zatytułowanej "Przemysł pogardy. Niszczenie wizerunku prezydenta Kaczyńskiego w latach 2005-2010 i po jego śmierci". Książka jest wynikiem tytanicznej wręcz kwerendy, jaką wykonał autor, wertując publikacje prasowe i internetowe, audycje radiowe, telewizyjne i wypowiedzi medialne osób publicznych w okresie ostatnich 7 lat. W jej wyniku powstał - pozbawiony komentarza - zestaw ponad tysiąca cytatów i relacji. Jak pisze sam autor - "...praca ta rejestruje, dokumentuje i przypomina, ale nie osądza, czyj śmiech był "dobry" i wdzięcznie bawił, a czyj był "zły" i metodycznie "zabijał". To najlepiej ocenią sami czytelnicy.

Ogloszenie
>

Wydawca (wydawnictwo PROHIBITA) tak anonsuje tę niezwykle potrzebną publikację :
Nie atakowaliśmy Lecha Kaczyńskiego – piekli się polityk. Nie walczyliśmy z Lechem Kaczyńskim – zaperza się dziennikarz. Nie uchybialiśmy Lechowi Kaczyńskiemu – wzrusza ramionami „autorytet”. Nie znieważaliśmy Lecha Kaczyńskiego – gorączkuje się artysta. Chór takich głosów odzywa się za każdym razem, gdy pada oskarżenie, że prezydent Lech Kaczyński był z rozmysłem niszczony za pomocą drwin i szyderstw, gdy wspomina się o „przemyśle pogardy” wobec niego. Cóż, skoro tak, to... zajrzyjmy do tej książki. Jest ona dowodem w sprawie – pierwszym i jak do tej pory jedynym tak obszernym i ściśle udokumentowanym potwierdzeniem istnienia w III RP „przemysłu pogardy”.
Kiedy więc dzisiaj uczestnicy tego procederu nerwowo zaprzeczają, by w latach 2005-2010 odbywały się z ich udziałem zmasowane akcje wyszydzania i znieważania głowy państwa, nie mówią prawdy. I choć pamięć ludzka jest zawodna, to książka ta zaświadcza i przypomina. Na jej stronach można prześledzić, jak w mediach i kręgach „autorytetów” atakowano drwiną i obelgą prezydenta Kaczyńskiego.


Jedna z internetowych recenzji kończy się słowami: "Ta książka w bardzo nieprzyjemny sposób uderza w poczucie sprawiedliwości czytających, które i tak każdy dzień naraża przecież na potworny szwank. Jest dokumentem plugawych słów i podłych czasów. Takich książek nie czyta się dla przyjemności. Jeśli jednak zakładamy, że poza przyjemnościami coś jednak się tu jeszcze liczy, to warto to wszystko jeszcze raz przełknąć. Autor i tak miał przecież gorzej (zakładając, że dokonał selekcji tekstów). Co dopiero powiedzieć, gdy pomyśli się o głównym bohaterze tej książki i jego najbliższych…
- To nie jest akt oskarżenia, to raczej dowód w sprawie - dowodzi inny recenzent, wskazując na reprezentatywny dobór zamieszczonych tam treści.

Sławomir Kmiecik to dziennikarz, redaktor, publicysta, komentator – z wieloletnim doświadczeniem pracy w prasie, ale także w telewizji i internecie. Absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Pisuje o najnowszej historii Polski i polityce. W tej drugiej sferze, im wnikliwiej ją obserwuje, tym więcej dostrzega groteski i teatru absurdu, czyli powodów do śmiechu. Nie boleje nad tym jednak, gdyż satyra polityczna od lat jest jego pasją. Opublikował na jej temat trzy książki: Wolne żarty! Humor i polityka, czyli rzecz o polskim dowcipie politycznym (Czytelnik, Warszawa 1998), Chichot (z) polityka (Alma-Press, Warszawa 1998) oraz Niezłe szopki. Polska polityka na wesoło 1999-2009 (Zin-Zin Press, Poznań 2010), a także wiele artykułów i wywiadów. Autor dorocznych, wierszowanych szopek politycznych.

Spotkanie autorskie ze Sławomirem Kmiecikiem odbędzie się w Auli Starostwa Powiatowego w Tarnowie przy ul.Narutowicza 38 w najbliższą niedzielę 7 kwietnia o godzinie 17:00. Wstęp wolny.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Tue, February 20, 2024 21:44:32
IP     : 44.210.77.73
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : radgoszcz.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html