To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Wokół wywiadu - rzeki Bogdana Święczkowskiego "Łańcuch poszlak"    -   13/4/2013
Spotkanie autorskie z byłym szefem ABW
Bogdan Święczkowski, prokurator w stanie spoczynku, były szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego (2006- 2007) będzie 24 kwietnia (środa) o godz. 17:00 kolejnym gościem Tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej. Pretekstem do spotkania jest wstrząsający wywiad - rzeka, udzielony przez prokuratora Romanowi Mańce i Łukaszowi Ziaji, zatytułowany "Łańcuch poszlak. Wielka gra mafii i rosyjskich służb specjalnych". W wywiadzie tym prokurator zapoznaje nas ze swoją wiedzą i interpretacją dotyczącą kulisów najważniejszych wydarzeń polskiego życia publicznego ostatnich lat. Spotkanie dyskusyjne z Bogdanem Święczkowskim, podobnie jak cały cykl Tarnowskiej Wszechnicy, organizuje Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości.

Ogloszenie
>

Wywiad z prok. Święczkowskim odsłania rzeczywisty obraz działań i dokonań polskiego rządu w latach 2005-2007. Odnosi się również do afery gruntowej, hazardowej i stoczniowej, mafii węglowej i paliwowej, politycznych uwikłań zorganizowanych grup przestępczych, rosyjskich służb specjalnych, sprawy śmierci Krzysztofa Olewnika, Barbary Blidy i Andrzeja Leppera oraz katastrofy smoleńskiej.
Zdaniem Święczkowskiego: "Rosyjskie służby specjalne miały doskonały przegląd sytuacji. Zdawały sobie sprawę, że operacja CBA może doprowadzić do złapania Andrzeja Leppera na korupcji, rozpadu koalicji rządowej, a w konsekwencji upadku rządu Jarosława Kaczyńskiego. Sęk jednak w tym, że w tamtym momencie- paradoksalnie taki scenariusz nie był im na rękę. Oni prowadzili grę o znacznie wyższą stawkę.
Na pytanie co było stawką w tej grze, rozmówca R. Mańki i Ł. Ziaji odpowiada, że były to "strategiczne interesy rosyjskiego sektora paliwowo- energetycznego i rzeczywiste polityczno- gospodarcze uzależnienie na wiele lat Polski od Rosji".

W jednej z recenzji tej książki, nie pozostawiającej żadnego czytelnika obojętnym, czytamy: "Z wywiadu rzeki Bogdana Święczkowskiego, wyłania się obraz III RP jako terytorium w dużym stopniu administrowanego przez ludzi wyznaczanych przez bezpieczniackie mafie dla ochrony ich interesów, czyli bezpiecznego żerowania na dochodach i majątku narodowym. Głównym zadaniem rządzących, sędziów i prokuratorów, za które są wynagradzani, jest zapewnienie kręgom posiadającym rzeczywistą władzę, właśnie bezkarności. (...) Święczkowski stawia pesymistyczną lecz dla uważnego obserwatora oczywistą tezę, iż do czasu afery przeciekowej Kaczmarek – Krauze – Woszczerowicz – Lepper - Piotr Ryba - Andrzej Kruszyński, wszystkie strony sceny politycznej, świadomie lub nie, na różnych poziomach i na różną skalę, pracowały na rzecz przestępczości zorganizowanej. Wszyscy narażeni byli na penetrację. Należy jednak odróżnić „narażonych na penetrację” od „służących za parawan”, czy po prostu powołanych do życia przez struktury przestępcze, gdyż są to kategorie nieporównywalne.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, June 14, 2024 19:45:54
IP     : 3.230.173.188
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : radgoszcz.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html