To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zaproszenie na kolejny wieczór filmowy w Tarnowskiej Wszechnicy Obywatelskiej i Narodowej.    -   01/5/2013
Premierowy seans
W środowy wieczór 8 maja o godzinie 18:00 w Auli Jana Pawła II w Starostwie Powiatowym przy ul. Narutowicza 38 Tarnowie, będzie można wziąć udział w lokalnej premierze niezwykłego dokumentu - najnowszego dokumentu historycznego, Grzegorza Brauna pt. „TRANSFORMACJA. Od Lenina do Putina”. Znakomicie, nowocześnie zrealizowany dwuczęściowy film - intrygująco opowiedziana historia Związku Sowieckiego oraz dziejów rozprzestrzeniania się komunizmu na świecie do roku 1953 - to połowa imponującego projektu zaplanowanego przez twórcę w sumie na 4 części. Wstęp na dwie jednogodzinne premierowe projekcje jest wolny.

Ogloszenie
>

Pierwsza część obrazu pt. „NEP, Trust i głuchoniemi ślepcy” przedstawia genezę i krwawe konsekwencje komunistycznego przewrotu w Rosji (sfinansowanego przez ... rząd niemiecki i amerykańską finansjerę); pokazuje, jak w latach 20. i 30. XX w. Lenin, Trocki, Dzierżyński, Stalin i ich wspólnicy wypracowują metody dezinformacji, prowokacji i eksterminacji – „stałe warianty gry”, które stosowane będą wobec wszystkich stających na drodze do zwycięstwa „światowej rewolucji.

Druga część świetnego cyklu pt. „Zmienna linia Partii, III wojna światowa i raport Lokomotywy” przedstawia rolę Związku Sowieckiego w rozpętaniu II wojny światowej – z tragicznymi dla samej Rosji konsekwencjami. Mowa również o metodach i efektach komunistycznej infiltracji Zachodu, bez którego stałej pomocy zbrodniczy i niewydolny system nie zdoła przetrwać.

W filmie wypowiadają się najwybitniejsi specjaliści: historycy, dziennikarze i sowietolodzy z Polski, Rosji, Ukrainy i USA – wśród nich m.in.: Włodzimierz Bukowski, Sławomir Cenckiewicz, John Lenczowski, Herbert Rommerstein, Wiktor Suworow, Anne Applebaum, Anna Zechenter. Wykorzystano wiele unikatowych materiałów: filmów, fotografii i dokumentów pochodzących z archiwów polskich, białoruskich, ukraińskich i amerykańskich. Ścieżka dźwiękowa wyposażona została w setki efektów i wiele dziesiątków minut starannie dobranej muzyki. Specjalnie na potrzeby filmu stworzono szereg animacji, które stanowią oryginalny, autorski komentarz do opowiadanej historii. To nie jest zatem "zwykły" dokument.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Fri, June 14, 2024 18:39:29
IP     : 3.230.173.188
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : radgoszcz.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html