To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   SLD zapowiada wniosek o odwołanie Przewodniczącego Rady Miejskiej z PO    -   09/1/2014
Światłowski straci fotel szefa Rady Miasta ?
Sojusz Lewicy Demokratycznej w Tarnowie zapowiada złożenie wniosku o odwołanie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Tarnowie - Grzegorza Światłowskiego (PO). Wniosek jest już gotowy, musimy jednak dopełnić wszelkich formalności, ale czasu do najbliższej sesji Rady Miejskiej jest jednak wystarczająco - zaznaczył radny Jakub Kwaśny, przewodniczący miejskich struktur SLD.

Ogloszenie
>

Jak można przeczytać w uzasadnieniu do wniosku spowodowany jest on ostatnimi wydarzeniami, jakie wstrząsnęły miastem, spadkiem zaufania publicznego do instytucji samorządowych Gminy Miasta Tarnowa oraz w troską o przejrzystość funkcjonowania Miasta i jego organów.

- Odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej Pana Grzegorza Światłowskiego, członka rządzącej miastem, nie wprost z woli wyborców, Platformy Obywatelskiej, współodpowiedzialnej za ostatnie wydarzenia oraz przekazanie tej funkcji w ręce przedstawiciela opozycyjnego klubu radnych, wydaje się być decyzją mogącą zapewnić właściwą pracę Rady, a przede wszystkim jej kontrolnego charakteru - dodaje Jakub Kwaśny.

Wnioskodawcy zauważają, że Rada Miejska pełni istotną rolę w strukturze organów jednostek samorządu terytorialnego – a transparentna organizacja jej pracy jest warunkiem koniecznym dla zapewnienia właściwego nadzoru pracy organu wykonawczego jakim w tej niecodziennej sytuacji jest pełniący obowiązki Prezydenta Tarnowa – Henryk Słomka-Narożański (również PO). Podjęcie takiej inicjatywy podyktowane jest przede wszystkim dbałością o prawidłowe, nie budzące żadnych wątpliwości, relacje między władzą wykonawczą, która dzisiaj skupiona jest w rękach jednej formacji, a władzą uchwałodawczą, która dziś także jest w rękach PO, a która to władza ma uprawnienia kontrolne. Skupienie pełni władzy w rękach jednej formacji budzi nasze obawy o przejrzystość jej sprawowania.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Mon, June 5, 2023 12:19:03
IP     : 44.200.112.172
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : radgoszcz.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html