To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
PŁATNE OGŁOSZENIA i REKLAMY
» PROMUJ się w inTARnecie (oferta)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
» ZBK F.Machowski
» Dr Jacek Roik - nowy adres www!
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   PO przejmuje pełną kontrolę nad funkcjonowaniem Urzędu Miasta, bez większości w Radzie    -   08/1/2014
PO zrywa koalicję i zwalnia Dorotę Skrzyniarz
Poseł Robert Wardzała, przewodniczący lokalnych struktur Platformy Obywatelskiej poinformował we wtorek wieczorem o zerwaniu w Radzie Miasta Tarnowa przez PO koalicji z ugrupowaniem "Tarnowianie", z którego wywodzi się aresztowany prezydent Tarnowa. W następstwie decyzji Rady Powiatowej PO, pełniący obowiązki prezydenta Henryk Słomka - Narożański (PO) zdymisjonował w środę ze stanowiska zastępcy prezydenta Dorotę Skrzyniarz, bliską współpracownicę Ryszarda Ś. Spodziewane są też kolejne zwolnienia innych współpracowników przebywającego w areszcie prezydenta. Przypomnijmy, że zerwanie koalicji z PO proponowali już kilka miesięcy temu również niektórzy radni "Tarnowian", zarzucając prezydentowi Słomce i jego środowisku nielojalność.

Ogloszenie

Oto treść oświadczenia przesłanego przez Roberta Wardzałę we wtorek wieczorem:
W dniu dzisiejszym podczas zakończonego przed chwilą posiedzenia Rady Powiatowej PO RP zapadła decyzja o zakończeniu współpracy koalicyjnej ze Stowarzyszeniem „Tarnowianie”, z którego wywodzi się aresztowany prezydent Tarnowa. W głosowaniu za zakończeniem współpracy opowiedziało się 35 członków Rady, nikt nie był przeciw takiemu rozwiązaniu natomiast od głosu wstrzymała się 1 osoba.
Głównym motywem tej decyzji jest zasadnicza różnica zdań pomiędzy dotychczasowymi koalicjantami w ocenie aktualnej sytuacji w mieście. Platforma Obywatelska stoi na stanowisku, iż konieczna jest sanacja życia publicznego w mieście i podniesienie standardów funkcjonowania urzędu na możliwie wysoki poziom. Utrzymywanie dotychczasowego status quo, czego wydaje się chcieć ugrupowanie „Tarnowianie”, jest w naszej ocenie niemożliwe jako szkodliwe dla miasta i jego mieszkańców. Wszystkie podejmowane teraz w mieście decyzje mają być podporządkowane głównemu celowi jakim jest wyprowadzenie miasta z trudnej sytuacji i skoncentrowanie się na merytorycznej pracy, której efektem ma być rozwój miasta i poprawa komfortu życia jego mieszkańców.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?
Czy sądzisz o komercjalizacji tarnowskiej służby zdrowia ?
jestem za
jestem przeciw
nie mam zdania
[Zobacz wyniki]
 © 2003-2012(2015) Tarnów ON-LINE

Kontakt z redakcją/administratorem:
Tarnowski Obywatelski Portal Internetowy inTARnet.pl
redakcja@intarnet.pl